Sürücülere büyük konfor sağlayan crossover Mitsubishi ASX

Türkiye’de binek modellerinden çok ticari modelleri tercih edilen Mitsubishi, binek modellerinde de oldukça başarılı bir marka. Kompakt crossover modeli ASX’in benzinli modeli ülkemizde oldukça ilgi görmüştü. Bundan faydalanmak isteyen Japon otomobil üreticisi, ASX’in dizel modelini de Türkiye’ye getirmeye karar verdi. Önden bakıldığında oldukça kaslı görünen Mitsubisgi ASX, geniş hava girişleri, kaslı tampon yapısı, geniş hatları, LED gündüz farları ile hoş bir görünüme sahip. 4295 mm uzunluğa, 1770 mm genişliğe ve 18 inçlik jantlarıyla 1635 mm yüksekliğe sahip Mitsubishi ASX’in iç mekanında sadelik hakim. Sürücülere iyi bir yaşam alanı sunan ASX’te küçük eşyalar için bolca bölme bulunuyor. Konsolun ortasındaki 6.2 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, klima hariç, her şeyi kontrol etmenizi sağlıyor. Çözünürlüğü ve dokunmatiği iyi olan bu ekran ergonomi anlamında oldukça rahatlık sağlıyor. Geniş cam tavanı ve cam yüzeyleri sayesinde de hem ferah bir ortam hem de iyi görüş açıları sağlayan Mitsubishi ASX, koltukları ile de kullanıcılarına büyük konfor sağlıyor.

1,6 litrelik dizel motoru 6 ileri manuel şanzımanla birleşen Mitsubishi ASX, 100 kilometre hıza 11.2 saniyede ulaşıyor. Ekonomikliğiyle göz dolduran dizel ASX, ortalama 5,3 litrelik bir yakıt tüketimine sahip.

Serte yakın süspansiyonları, aracın yola hakim olmasını sağlıyor ve aracın içindekilerin konforlarını bozmayan Mitsubishi ASX’in vites geçişleri oldukça rahat. Direksiyonun tepkileri ve yalıtım konusunda da sınıfıta kalan Mitsubishi ASX, kullanıcılarına sunduğu konforla crossover sınıfına farklı bir renk katacak gibi.

Top