Alfa Romeo Stilvio ile SUV pazarında

Alfa Romeo’nun yıl sonunda tanıtımını yapmaya hazırlandığı Stilvio için İtalyan mühendisler hazırlıklarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. 2017’nin ilk aylarında da satışına başlanılacak olan Alfa Romeo Stilvio’nun test çalışmaları devam ediyor. Tasarımı ve motor çalışmaları tamamlanan İtalyanların yeni SUV’u Stilvio son hali ile oldukça beğenildi.

Maserati’nin SUV modeli Maseratiyi andıran görüntüsü ile sınıfına büyük hareket getirmesi beklenen Alfa Romeo Stilvio, Alfa Giulia’yı andırıyor. Önde markanın değişmeyen ızgarasının yanında konumlanan yanlara doğru çekik LED gündüz farları ile kıskandıran bir bakış atan Stilvio, kaslı bir yapıya sahip. 18 inç jantları ile oldukça şık bi duruş segileyen Stilvio’nun arka bölümünde ise kendine has bir görüntü mevcut.

İçerde de yolcuları İtalyan şıklığı karşılayacak. İlk SUV modeli için ince eleyip sık dokuyan Alfa Romeo mühendisleri, iç mekanda oldukça geniş ve ferah bir alana sahip. Kokpiti ile sürücüsüne oldukça kolaylıklar sağlayan Alfa Romeo Stilvio, saklama alanı konularında da oldukça fazla ye sunuyor.

Giulia Sedan ile aynı motorları paylaşması beklenen Alfa Romeo Stilvio, 2.2 litre dizel ve 2.0 litre benzinli motorlar ile yollarda olacak. Aracın en üst seviye Quadrifoglio ikili turboşarjlı 3.0 litre V6 motor olacak.

Öncelikle BMW X3’e rakip olacak olan Alfa Romeo Stilvio’nun, Porsche Macan’ı da kendisine rakip olarak gördüğü ifade edildi. İtalyanların Stilvio’nun ardından birisi daha büyük, birisi daha küçük iki SUV modeli de piyasaya sunmayı hedefledikleri öğrenildi.

Alfa Romeo Stilvio’nun 100 kilometre hıza 6,2 saniyede ulaşması beklenirken, aracın ortalama yakıt tüketiminin ise 7,6 litre olacak. Spor otomobil üreticisi Alfa Romeo’nun bakalım SUV’daki ilk sınavı beklentilere cevap verecek mi?

Top