Ford’un küçüğü Ka, + ile yeniden yollarda

Ford’un en küçük otomobili Ford Ka, Ford Ka + ile yeniden yollarda. Ka’ya oranla daha büyük boyutlara sahip olan Ka+, 270 litrelik bagaj hacmi ve iç mekandaki yaşam alanı ve konforu ile şimdiden göz dolduruyor. 1.2 litrelik benzinli motor ve 5 ileri manuel şanzıman ile harmanlanan Ford’un yeni miniği aha büyük alan, ekonomi ve eğlenceli sürüş konforu sunuyor.

Sınıfının en iyi ön baş mesafesi ve arka bacak mesafesini sunarak, beş kişiyi rahatlıkla taşımayı vaad eden yeni Ford Ka+, içeride sunduğu saklama alanıyla da oldukça tatminkar. Yeni 1.2 litre Duratec benzinli motor ile oldukça cimri de olan Ford Ka +, 5,0 litrelik ortalama yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor.

Fiesta’dan daha kısa olmasına rağmen 29 mm daha yüksek bir gövdeye sahip olan Ka+ 3929 mm uzunluğa, 1695 mm genişliğe, 1524 mm yüksekliğe sahip. Ford Courier‘da gördüğümüz MyFord Dock sistemi bu araçta da kullanılmış. Elektrikli direksiyona sahip Ka+ 100 kilometre hıza 13.3 saniyede çıkıyor.

Standart olarak; manuel klima, AppLink ile SYNC sesli kontrol sistemi, MyKey, elektrikli ön camlar ve yan aynalar, uzaktan kumandalı merkezi kilitleme, altı hava yastığı, ESP, yokuş kalkış sistemi, hız sınırlayıcı ve Ford kolay yakıt sunuluyor.

Top