Grand Scenic’ten MPV sınıfına yeni güvenlik özellikleri

Renault’un MPV’si Grand Scenic, yeni nesli ile yollara çıkıyor. Beş ve yedi koltuk seçeneklerine sahip olacak olan yeni Renault Grand Scenic, dizel ve benzinli motorlarının yanında hibrit versiyonu ile de tüketicilerin beğenisine sunulacak.

MPV sınıfında Volkswagen Touran, Citroen Grand Picasso, Peugeot 5008 ve Ford Grand C-Max gibi, 7 koltuklu modeller ile rekabet edecek olan yeni Renault Grand Scenic, sıra dışı boyutları ile kendisine avantaj sağlamaya çalışacak. Eskisinden daha uzun ölçülere sahip Renault Grand Scenic, artan bagaj kapasitesi ile de ailelere hitap ediyor.

Yeni neslinde verimli dizel ve benzinli motorların yanı sıra bu kez hibrit versiyon da sunulacak olan Grand Scenic, kompakt MPV’de ilk kez kullanılacak güvenlik özelliklerine sahip olacak. Sıradışı boyutlara sahip ve tüm serileri standart olarak 20 inç tekerleklere sahip olacak olan Grand Scenic bir aile arabası ve beş ve yedi koltuklu seçenekleriyle tasarımda yeni bir yaklaşım sunuyor.

Krom ya da metal gri aksesuarlar, yontulmuş formlar ve kenarlar, arka kısımda özgün bel çizgisi, akıcı ve şık bir siluet dikkat çeken yeni Grand Scenic,iki tonlu boya ve uyumlu iç kabin döşemeleri ile modern kişiliğini vurguluyor. Kabinin modülerliği ve seyahat konforu Scenic’in saygınlığını elde etmesini sağlayan en önemli iki özelliği. Tek tuşla katlanabilme özelliği ile arka koltuklar ekstra yükleme alanı oluşturmak için kullanılabiliyor.

Kapsamlı sürüş yardımı sistemlerine de sahip olan yeni Scenic’te aktif acil durum freni (AEBS) ve yaya tespit sistemi ilk kez kullanılıyor. Multisense deneyimi, 8.7 innç ekranlı R-Link 2 multimedya tablet ve ön cama yansıtılan sürücü göz hizasında renkli ekran yine nesil Scenic ile ilk kez kullanılan özellikler. Modelde Renault’nun Hybrid Assist elektrikli dizel motoru da seçilebiliyor.

Yeni kasa Renault Grand Scenic, iki farklı benzinli ve üç farklı dizel motor seçeneği ile satışa çıkacak. 1.2 litrelik turbo benzinli motor sadece 6 kademeli manuel şanzıman ile alınabilecek. Yeni Grand Scenic'in dizel seçenekleri ise Fransız üreticinin 1.5 ve 1.6 litrelik dCi ünitelerinden meydana geliyor. Ayrıca bu seçenekte Hybrid Assist adı verilen bir alternatifi bulunuyor.

Top