Ibiza İle Artan Sürüş Keyfi

Volkswagen alt yapısına sahip İspanyolların hatchback sınıfının önde gelen otomobillerinden Seat İbiza, 2016 yılında Türkiye’ye yeni modelleri ile merhaba diyecek. Ibiza, Ibiza Coupe ve Ibiza Sport modellerinde yenileme yapan İspanyollar, makasında yenilediği motor ve süspansiyonlar ile yine oldukça iddialı. 

Dışı ve içi adeta yeniden makyajlanan Ibiza’lar yeni far sistemleri ve jantlarının yanı sıra iç tasarımlarının fonsiyonelleşmesi ve kişiselleştirilmesiyle adından sıkça söz ettirecek. 
İki benzinli ve bir dizel motor seçeneği ile 2016 yılında tüketiciyle buluşacak olan hatchback sınıfının iddialı markası Ibiza’nın yenilenen modellerinde 5 ileri manuel ve 7 ileri otomatik olmak üzere iki şanzımanlı seçenek bulunuyor.  1,4 ve 1,2 litre hacimli olan benzinli motorları 85 ve 105 Hp güç üretirken, 1,6 litre hacimli dizel motoru 90 Hp üretiyor.

Kullandığı Alman teknolojisine ait Volkswagen altyapısının tüm olanaklarından faydalınalan Ibiza’da otomatik vites rahatlığının yanı sıra, turbo beslemeli motor performansı ve 1.2 litrelik hacminin vergi avantajını bir arada sunuyor. 
4052 mm’lik uzunlukla sınıfının en uzun modellerinden biri olan Yeni Ibiza, bu özelliği ile genişleyen bagaj hacmi ile de neredeyse liderliği eline alıyor. İç tasarımında tamamen 

Alman teknolojisi ve Volkswagen özelliklerini size hissettiren Yeni Ibiza, 100 km/s 9,7 saniyede çıkması ise sizi şaşırtıyor. 100 km’de kullandığı yakıt ortalaması ise 7,3 litre. 
İddialı süspansiyonlar aracın yola iyi tutunmasını sağlarken, iç mekanda sarsıntıları en aza indirmeyi başarıyor. Konforda eksi yönlerden bir tanesi ise belli bir hızın üzerine çıkıldığında motor ve rüzgar sesinin kabin içerisine sızması. Koltuk mesafesinin dar oluşu ise uzun yolculuklar için bir handikap. Hem de arka koltukta oturanlar için. 

EuroNcap’ta 2008 başarısını tekrarlayan Yeni Ibiza, yine 5 yıldızlı olarak karşınıza çıkmaya hazırlanıyor.

Top