Jeep’in en küçüğü Renegade’den her ihtiyaca göre seçenek

Sınıfındaki köklü geçmişi ile dikkat çeken Jeep, ailesinin en küçüğü Renegade ile sunduğu motor alternatifleriyle her ihtiyaca uygun bir seçenek sunuyor. Maskülen hatlara sahip Jeep Renegade, motor çeşitliliği ile sınıfının rakipsiz otomobillerinden. 1,4 turbo benzinli, 1,6 Multijet, 2,0 litrelik dizel gibi motor alternatiflerine sahip Jeep’in en küçüğü Renegade, isteğe göre manuel yada otomatik şanzımanla alınabiliyor.

4255 mm'lik uzunluğuna rağmen, dik yan panelleri, heybetli ön tasarımı ve köşeli hatlarıyla iri bir görünüm sunan Renegade, kapılarının ardındaki tasarım detayları ve malzeme kalitesiyle de hayli. Yaklaşık 70 yılı geride bırakan ve ilk günkü markasını yeni modellerine de yansıtan Jeep, Renegade de köklerine olan bağlılığını sergiliyor.

Lineer bir devirlenme karakteri sunan motorunun sessizliği, yumuşak vites geçişleri ve tatminkar performansıyla Jeep Renegade, motor sesindeki sportiflik de sürüşe keyif katıyor. Jeep Renegade’in ortalama yakıt tüketimi 7,8 litre.

Sahip olduğu arazi geçmişi ile oldukça konforlu bir sürüş imkanı sunan Renegade, şehir içerisinde ise crossover araç kullanmayanları biraz zorluyor. Özellikle çapraz görüşü kısıtlayan kalın A-sütunlarına alışmak zaman gerektiriyor. Jeep Renegade sunduğu konfor, zengin donanım ve canlı renk seçenekleriyle bu sınıfın en cazip modellerinden biri olduğunu söylemek de mümkün.

Top