Kasası ve motoru değişen Honda Civic dikkatleri çekiyor

Honda, Civic’in onuncu neslini yollara çıkardı. Kasa tasarımı ve motoru yenilenen yeni Honda Civic, Türkiye’de son olarak 2011 yılında piyasaya sürülen dokuzuncu neslin kaybettirdiği ivmeyi yeniden kazanarak çıkışa geçmek istiyor. Rakipleri Mazda3, Ford Focus, Toyota Corolla gibi modeller ile rekabet etmek için yenilenme ihtiyacı hisseden Honda mühendisleri, kasa tasarımında yapılan değişiklikler ve 1,5 litrelik motoru ile Honda Civic pazarın hakimiyetini eline almak istiyor.

Yeni Honda Civic’de, 2016 CR-V ce Accord modellerinde de görülen keskin çizgili ön şerit mevcut. Bu değişiklikle sağlam ve dinamik bir ön yüze sahip olan Honda Civic, arkaya doğru ise kavisli bir tavan yapısı, arka bölümde ise bumerang tarzı Led stop lambaları ile dikkat çekiyor.

Selefine göre 21 mm daha alçalan,76 mm uzayan ve 50 mm genişleyen Honda Civic, bu konforu aracın içine girdiğinizde size hissettiriyor.

Civic, en büyük değişimlerden birini de yeniden tasarlanmış koltuklarında yaşamış. Ön bölümdeki yolcu koltuklarında daha fazla özellik bulunsa da ön ve arka koltuklarda kullanılan deri ve kumaş döşemeler, eski Civic'e göre daha konforlu ve rahat. Bu da Yeni Honda Civic'i sınıfının en ergonomik ve ilgi çekici iç kabine sahip olmasını sağlıyor.

Daha çok sürüş kolaylığı ve teknolojik özelliklerin sahip olduğu araçların tercih edildiği bu dönemde, yeni Honda Civic tüm beklentileri karşılayacak gibi duruyor. Sahip olduğu "Honda Sensing" sistemi ile kaza yapma riskini oldukça aza indiren ve daha kolay bir sürüş sağlayan Civic, aynı zamanda orta konsoldaki bilgi-eğlence ekranı ile de araç içi sistemlerin kullanımını tek bir noktadan yapılmasına olanak tanıyor. Birçok özelliği bu ekrandan kolaylıkla kontrol edebiliyorsunuz.

Güvenlik kategorisinde yılın otomobili seçilen Civic, yalıtım konusunda da oldukça başarılı. Gelişmiş süspansiyon sistemi sayesinde sizlere büyük konfor sunan Honda Civic, viraj performansı ile de kullanıcısını kendisine hayran bırakıyor.

CVT şanzıman ile kombine edilen 1.5 motor, 174 beygir güç ve 220 Nm tork üretebilen dört silindirli turbo beslemeli bu motorda Sport moda geçildiğinde otomatik vites geçişleri daha seri olarak gerçekleşiyor.

Top