Mercedes Estate konfor ve kolaylık sunuyor

Mercedes, E serisinin altıncı nesli Estate’yi tanıttı. İlk bakışta eğimli bagaj kapağı ve sportif tavan çizgisi ile dikkat çeken Mercedes E Serisi Estate, hem büyük bagaj hacmi hem de iç mekanda sunduğu diz ve baş mesafesinin yanında arka kısımda çocuklar için sunduğu açılabilen alanla büyük ailelerin ilgi odağı olacağa benziyor.

Dış görünümü önden bakıldığında E serisinin çizgilerini sunan Mercedes Estate, eğimli tavanı ve bagaj kapağı ile hemen dikkat çekiyor. Eğimli tavanı ilk etapta meraklılarını tereddütte bıraksa da Estate, iç kısımda özellikle arka alanda yeterli derecede diz ve baş mesafesi sunuyor.

135 litre artan bagaj hacmi ile 1820 litrelik bir bagaja sahip olan Estate’nin bagaj kapağı tampon altında bulunan hareket sensörü ile açılıyor. Sınıf beklentilerine ve amacına uygun olarak büyük kolaylık sağlayan bagaj kapağının yanı sıra Estate, 745 kg ekstra yük taşıma ve 2100 kg çekme kapasitesi ile konforlu bir yolculuğa imkan sağlıyor. Opsiyonel olarak “AIR BODY CONTROL” sistemi de bu otomobilde sunuluyor.

2.0 litrelik 148 HP, 2.0 litrelik 191 HP ve 3.0 litrelik v6 255 HPolmak üzere 3 adet dizel güç seçeneği ve 2.0 litrelik 181 HP, 3.5 litrelik V6 328 hp ve 3.0 litrelik çift turbolu 396 HP benzinli seçeneklerine sahip yeni Mercedes Estate, tüm modellerde 9 ileri G-Tronic şanzıman ile sunuluyor.

100 kilometre hızlanmasını ise 6,5 saniye ile gerçekleştiren Mercedes Estate, sınıfında şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Top