Motorunu değiştiren Audi A3 daha güçlü ve verimli

Alman otomobil üreticisi Audi, A3’ün önceki nesillerinde 1,2 TFSI motor seçeneğini kullanıyordu. Bu motor seçeneğinden gelen eleştirileri değerlendiren Alman mühendisler A3’ü yeni motor ile yollara çıkarmak için kolları sıvadı. Bu arada Audi A3’te ufak tefek değişiklikler yapmayı da ihmal etmedi.

Bundan böyle 1.0 litrelik yeni TFSI motor seçeneği ile yollarda olacak olan audi A3, Volkswagen'in Golf modelin ile aynı motoru kullanaca. Küçük hacmi nedeniyle ön yargı ile yaklaşılabilen bu seçenek, daha fazla güç ve daha fazla verimlilik iddiası ile başarılı olmayı hedefliyor. 999 cm3 silindir hacmine sahip 1.0 TFSI motorun çıkış gücü 83 kW (115 hp), tork değeri ise 2000 – 3500 rpm arası 200 Nm. Audi A3’ün ortalama yakıt tüketiminin ise 100 kilometre’de 4,5 litre olması bekleniyor. A3’ün 100 kilometre hıza ise 9,7 saniyede ulaşması bekleniyor.

Dinamik tasarımı ve güçlü yapısı ile kendinden emin bir duruş sergileyen Audi A3, daha düz, daha erkeksi ve daha dinamik bir görünüme sahip. Dar formlu farlar, Audi A3’e, kararlı, konsantre bir görünüm kazandırıyor. LED gündüz farı ışık şeridini içeren xenon plus farlar ve değişken far menzili kontrollü uyarlanabilir far seçeneğine sahip ön farlar, ince, bölünmüş arka lambalar araca sportif etkili alçak ve geniş bir görünüm veriyor.

Yüksek kaliteli ve yenilikçi tasarım oldukça şık bir iç mekan sunuyor.Yüzer gibi görünen kokpitle buluşan orta konsola Audi connect ile desteklenen merkezi kontrol ünitesi sürücüye oldukça yardımcı oluyor. Konforlu koltuklar ve geniş alan, yolculukları keyifli hale getiriyor.

Start-stop sistemi, enerji geri kazanım sistemi, Audi drive select verimlilik modu, verimlilik programlı yol bilgisayarı ve S tronic® Audi 3’ü daha verimli hale getiriyor.

Top