Renault’un yeni gözdesi Talisman

Nissan-Renault işbirliği ile ortaya çıkan Renault Talisman, önümüzdeki ay Türkiye’deki meraklıları ile buluşacak. Geniş iç mekanı ile kendisine hayran bırakan Talisman, Laguna ve Latitude modellerinin yerine düşünülmüş bir otomobil. 

Sahip olduğu boyutlarla neredeyse Volkswagen Passat ile aynı ölçülere sahip olan Talisman, ön görünüşü ile bir Renault arabası olduğunu belli ediyor. 2016 Megane önden bir benzerlik gösteren Renault Talisman, CMF platformu üzerinde tasalanırken, motorun da Renault ve Nissan mühendislerinin ortaklığı mevcut. 

Kullanılan malzemelerin kalitesi ve mükemmel işçilik, Talisman’ın segmentindeki diğer araçlarla kıyaslandığında bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Renault’un en üst sınıf otomobillerinden kullanılan Link 2 bilgi-eğlence ekranı sürücüye büyük kolaylık sağlarken, aynı anda hem navigasyonu kullanabiliyor, hem de sürüş için yardımcı menüleri ekranda görebiliyorsunuz.

Renault Talisman’da 3 farklı dizel ünite seçeneği bulunuyor. 1.5 litrelik motorunda 110 beygir,1.6 litrelik motorunda ise 130 ve 160 beygir güç seçenekleri ile satışa sunulacak olan Talisman ile gündelik şehir içi sürüşlerinizde rahatlığı ve konforu hissedebilirsiniz. Hızlanma konusunda sınıfta kalan Talisman, sürat tutkunlarını ise üzecek gibi. Sürüş konforunda ise oldukça başarılı olan Renault Talisman da vites geçişlerini oldukça sessiz, kolay ve çabuk gerçekleşiyor. 

Kullanıcısına Normal, Sport, Eco, Comfort ve Kişisel olarak 5 farklı sürüş modu sunulan Talisman, Volkswagen Passat ile karşılaştırıldığında konfor bakımından daha rahat bir araç. Performans bakımından ise Renault’un yeni otomobili Passat’ın gerisinde kalacak gibi gözüküyor.  


Top