Yeni Audi A5 tasarımı ile büyülüyor

Alman otomobil üreticisi Audi’nin A serisinin son üyesi A5 tanıtıldı. Keskin hatları ile görselliği daha da belirginleşen yeni Audi A5, tutkunlarının beklentilerini karşılayacak seviyede. Yeni nesil stop lambaları ve ön LED farlara sahip A5, içeride ise tamamen yenilenmiş bir kokpite ve yaşam alanıyla tutkunlarının karşısına çıkıyor.

Diğer modellere benzer yanları bulunsa da neredeyse baştan aşağı yenilenen Audi A5, kardeşi A4’e kıyasla daha fazla farkını gösteriyor. Katı görünümlü malzemeler ve daha kıvrımlı bir kasa yerine, net ve düzgün şekilli bir çift far eklenerek atasından farklı bir kimliğe bürünen A5,mekanik özellikleriyle farkını gösteriyor.

Motor hacmi iki benzin ve üç dizel üniteden oluşan yeni Audi A,5 2.0 litre benzinli ve dizel motorların yanında 3.0 litrelik V6 TDI ünite ile yollarda olacak. Bu üniteler 6 vitesli manuel veya 7 vitesli çift kavramalı şanzımanla birlikte çalışacak.

Yeni Audi A5 aks mesafesinin uzunluğu sayesinde de daha geniş bir hal alıyor. Ön pano tasarımı A4 ile aynı olan yeni A5, sürekli havalandırma desteği, ambiant ışıklandırma ve virtual kokpit görüntüleme seçenekleri ile müşterilerinin beğenisine sunulacak. Audi A5’de eğlence haber birimi döndürülebilir bir elektronik tuş takımı ve touchpad ile kontrol ediliyor. Aynı zamanda trafik durum destekli Stop&Go adapte olabilen seyahat kontrolü, cross traffic arka park desteği, çarpma önleme desteği, dönüş desteği ve Audi Pre-Sense sistemleri gibi, en güncel koruma sistemleriyle yollarda olacak olan yeni Audi A5, Almanya’da ve diğer tüm Avrupa ülkelerinde bu sonbaharda piyasaya sunulacak.

Top