Ford’dan Avrupa’da Edge ile SUV hamlesi

Daha önce SUV sınıfında Kuga ve EcoSport’u yenileyerek bu sınıfta atağa kalkan Ford, şimdi de Yeni Edge ile Avrupa’da sıçrama yapmak için atağa kalktı. Frankfurt Otomotiv Fuarı’nda Kuga ve EcoSport’un yenilenen modellerini görücüye çıkaran Ford, yeni Ranger ve Yeni Edge ile de Avrupalı müşterilerine SUV ve AWD sınıfındaki gücünü gösterdi. 

Önümüzdeki üç yıl boyunca Avrupa’da SUV ve AWD segmentinde de söz sahibi olmak isteyen Ford yeni beş modeli ile adeta şov yaptı. Bu sınıflarda 2016’da satışlarını yüzde 50 arttırmak üzere plan yapan Ford, Avrupa’da ilk kez seri üretime başlanan Yeni Edge ile dikkatleri üzerine toplamanın peşinde. 

Avrupa pazarına 2.0 litre TDCi dizel motor ile 180 PS ve 210 PS olmak üzere iki farklı modelle giriş yapacak olan Edge’nin şık ve sofistike tasarımı Avrupa için özel olarak hazırlandı. 180 PS güç üretebilen motor seçeneği 6 ileri manuel şanzıman ile desteklenirken, 210 PS’lik çift turbolu motor seçeneği ise 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman sayesinde akıcı ve kusursuz bir sürüş sağlayacak. Dört tekerden akıllı çekiş sistemi ile ıslak ve kaygan zeminlerde bile mükemmel bir sürüş deneyimi sağlayan Edge’de Ford’un yeni teknolojileri de göze çarpıyor. 

Top